Jak pracować zgodnie z manifestem agile?

Z Gamma Zaplecza 345.jpg

Nowoczesne zarządzanie projektami i kierowanie zespołem pracowników w sposób znaczny różni się od tego, który praktykowany był przez lata. Kierując się tradycyjnymi metodami zarządzania, na pierwszym miejscu stawiano produkt i dobro firmy.

Elastyczne zarządzanie w centrum zainteresowania stawia klienta i jego potrzeby. Produkt końcowy, stworzony przez zespół projektowy ma spełniać oczekiwania, wymagania i potrzeby klienta, nawet jeżeli ten nie jest w stanie ich do końca wyrazić.

Gdzie można nauczyć się nowoczesnych technik zarządzania?

Praca zgodna z manifestem Agile nie jest prosta, zwłaszcza jeżeli ktoś wcześniej zupełnie nie miał styczności ze zwinnymi metodykami zarządzania. Aby to się udało, to przeszkolony powinien zostać cały zespół. Każdy z jego członków powinien znać podstawowe zasady manifestu. Gdzie się szkolić? Szkolenia menedżerskie Wrocław to jedna z możliwości.

Agile project management kurs prowadzony jest przystępnym językiem, w taki sposób, aby każdy z uczestników mógł zdobyć nowe kompetencje zawodowe, niezależnie od tego, czy wcześniej posiadał już jakąś wiedzę w tym temacie. Szkolenie scrum developer także może okazać się przydatne.

Szkolenia, kursy: https://www.ece.edu.pl

Klient i jego potrzeby stawiane na pierwszym miejscu

Zwinne metodyki zarządzania w centrum zainteresowanie stawiają klienta i jego potrzeby. Zespół projektowy powinien być na tyle elastyczny i otwarty, aby przyjmować uwagi klienta i zalecenia co do zmian projektowych na każdym etapie realizacji projektu.

Aby zespół przyjmował takie uwagi bezkonfliktowo, pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni, w przeciwnym razie, do głosu może dochodzić zwykła ludzka frustracja, a to zdecydowanie nie pomoże w sprawnym realizowaniu projektu.

Zwinne metodyki zarządzania najczęściej są wykorzystywane w projektach informatycznych przy tworzeniu specjalistycznego oprogramowania. Proces ten zajmuje sporo czasu i wymaga wielu poprawek, dlatego też nowoczesne zarządzanie jest tam tak bardzo potrzebne. Coraz częściej zasady znane z manifestu Agile można odnaleźć także i w innych branżach.